в означеннях
Тлумачення, значення слова «менше»:
Рими України: словник рим

МЕ́НШЕ, рідко МЕНШ, присл.

1. Вищ. ст. до мало. Настало душне, гаряче літо. Риби ловилось все менше та менше (Нечуй-Левицький, II, 1956, 231); Так ворожка поробила, Щоб менше скучала [дівчина] (Тарас Шевченко, I, 1951, 3); Його чотирнадцять синів і не менше п'ятдесяти онуків теж були дяками (Олександр Довженко, I, 1958, 175); Хто на чужих пожежах не був, а хоч і був, та не вхватив чогось путящого, .. на людях галасував на всю горлянку — забрати економію! А ті, що набрались уже по чужих маєтках, поглядали на порожні двори сусідів з непокоєм і собі на людях горлали не менш (Андрій Головко, II, 1957, 281).
 Не менше, як (ніж)... — так само, як...; стільки ж (або й більше), як... їй добре жилося в покійного тата, дуже значного пана, у котрого за обід щодня сідало не менше як тридцять душ (Панас Мирний, IV, 1955, 335); — Самого цукру до вранішнього чаю треба було купити, — вирахувала вона, — не менше, як фунтів з п'ять (Юрій Смолич, II, 1958, 39); Готель «Європа» цікавив художника, мабуть, не менше, ніж самого старшину. Свого часу Ференц оформляв фойє і більярдний зал цього готелю (Олесь Гончар, III, 1959, 253).

2. перев. менш. Уживається у складених формах вищ. ст. прикм. і присл. Оця кругленька конячка ще має двох подруг не менш ситих, бо паші стане не тільки коням, а й коровам, телятам, овечкам (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 236); Вся Софійська площа від самої древньої Софії аж до не менш древнього Михайлівського монастиря захаращена народом (Олександр Довженко, I, 1958, 43); Нинішній бунтар, чи там революціонер, як доводять камчатські чиновники, не менше впертий і життєздатний, аніж його попередник (Михайло Стельмах, I, 1962, 17); Я вам думку висловлю свою, Куди не так, як німець ваш, поважно, Але, я думаю, не менш одважно (Леся Українка, I, 1951, 98).
 Більш-менш див. більше; Ні більш, ні менш [як...] див. більше.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 673.

Коментарі (0)