в означеннях
Тлумачення, значення слова «метод»:

МЕТОД, у, чол.

1. Спосіб пізнання явищ природи та суспільного життя. Діалектичний метод; Марксистський метод;
//  Підхід митця, письменника (школи, течії і т. ін.) до вивчення життя і відображення його у своїх творах. Широке бачення явищ в їх русі, в зв'язках і перспективі, в єдності окремого і загального — це ж і є одна з найголовніших рис методу соціалістичного реалізму (Про багатство літератури, 1959, 125); Високо оцінюючи реалістичний метод Шекспіра, О. Пушкін вимагає від російських драматичних письменників всебічного, шекспірівського емалювання характерів (Про мистецтво театру, 1954, 5).

2. Прийом або система прийомів, що застосовується в якій-небудь галузі діяльності (науці, виробництві тощо). Оце хтіла питати: чи не вкажете мені яких творів про методи етнографічні, а власне, про способи записування народних пісень (Леся Українка, V, 1956, 31); Мав методи, признаться, старожитні Тодось у садовому ремеслі (Максим Рильський, II, 1960, 70); Критикував [син] допотопні методи добування металу в епоху звільненої атомної енергії і доводив старого до розпачу (Юрій Яновський, II, 1954, 108); Семиволос уперто шукає нових методів буріння (Петро Панч, В дорозі, 1959, 257);
//  Спосіб дії, боротьби і т. ін. [Гайдар:] На війні все набагато складніше. Тут круто повернути — зламати можна. Інший метод потрібний (Олександр Корнійчук, II, 1955, 30); Так як від усякого болю всередині визнавав [Завадка] тільки одні ліки: горілку з перцем, так і в боротьбі з поліцією тримався тільки одного методу: заперечувати (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 154).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 692.

Коментарі (0)

МЕТОД... Перша частина складних слів, що відповідає слову методичний (у 1 знач.), напр.: методкабінет, методоб'єднання і т. ін.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 692.

Коментарі (0)