в означеннях
Тлумачення, значення слова «метричний»:

МЕТРИЧНИЙ 1, а, е: Метрична система мір — міжнародна система одиниць виміру, в остюву якої покладено метр (міру довжини) і кілограм (міру ваги). У метричній системі мір одиниці маси і ваги мають однакові назви (Курс фізики, I, 1957, 143); Державною системою мір довжини СРСР є метрична, в якій основною одиницею вимірювання є метр (Токарна справа, 1957, 101).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 693.

Коментарі (0)

МЕТРИЧНИЙ 2, а, е. Прикм. до метр2 1 і метрика1. Думаю, я не помилюсь, коли скажу, що такого метричного, ритмічного і строфічного багатства, як у Лермонтова, не було ні у кого з російських поетів XIX століття (Максим Рильський, III, 1956, 207).
 Метричне віршування — система віршування, побудована на чергуванні коротких і довгих складів (напр., у давньогрецькій, римській та індійській поезії).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 693.

Коментарі (0)

МЕТРИЧНИЙ 3, а, е, заст. Прикм. до метрика 2.
 Метрична книга — книга запису актів громадянського стану (про народження, шлюб, смерть), на підставі яких видаються відповідні документи. Аркадій добре знав, що не побожність змусила Петра хрестити дитину, а формальна необхідність: без акту хрещення новий громадянин не може бути занесений у метричні книги (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 35); Група документів архіву А. Тесленка висвітлює різні сторони його життя. Серед них є виписка з метричної книги про народження письменника (Радянське літературознавство, 11, 1949, 107); Метричне свідоцтво — документ, що засвідчує внесення у метричну книгу акта про народження, шлюб, смерть.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 693.

Коментарі (0)