в означеннях
Тлумачення, значення слова «олімпійський»:

ОЛІМПІ́ЙСЬКИЙ, а, е.

1. Прикм. до олімп. Глянув Юпітер униз і побачив, що все — під водою, Що з-поміж тисяч мужів лиш один не втонув у безодні, Що з-поміж тисяч жінок лиш одна залишилась живою, Ще й неповинні обоє, богам олімпійським покірні (Микола Зеров, Вибр., 1966, 309);  * У порівняннях. Несподівано перед нею став, ніби живий, Павлусь серед зали, міцний, дужий, пишний, неначе олімпійський бог, з красою Феба (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 256).

2. перен. Який відзначається величною врівноваженістю, незворушністю, стриманістю; такий, як в олімпійця, олімпійців (про настрій і т. ін.). Що правда, мамо, то правда, — «олімпійство» не лежить в моїй натурі і трудно часом буває витримувать олімпійський спокій (Леся Українка, V, 1956, 229); Він зберігав справді олімпійський спокій, і гра переважно тривала в такому темпі (Дмитро Ткач, Моряки, 1948, 73).

3. Стос. до міжнародних спортивних змагань, олімпіад (у 2 знач.). Волейбол став олімпійським видом спорту (Вечірній Київ, 26.IX 1962, 4); В Інсбруку збудовано величезне олімпійське містечко, вхід до якого.. заборонений усім, крім членів делегацій (Радянська Україна, 31.I 1964, 4); Ніна мріяла стати олімпійською чемпіонкою (В ім'я Вітчизни, 1954, 37).
Олімпійські ігри див. гра; Олімпійський спосіб [змагань] — система проведення спортивних змагань, за якою той, хто програв, вибував із змагання.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 690.

Коментарі (0)